piątek, 21 października 2016

Rozwijamy naszą wyobraźnie - czyli długopis 3D :)

Witajcie

Niedawno były urodziny mojej starszej córci, z tej okazji dostała od nas dość nietypowy prezent- długopis 3D. Nie mogłam się doczekać tej recenzji, bo machina przeczekała prawie miesiąc schowana w szafce, czekając na okazję, ale wreszcie jest :)

Długopis 3DPrzesyłka doszła do mnie w ciągu ok miesiąca, przesyłką rejestrowaną. Długopis kosztował mnie 28,70$ (116 zł), cena zmalała o ok 2$. 
Urządzenie przyszło zapakowane w kartonowe pudełko. W zestawie znajduje się instrukcja obsługi, długopis, ładowarka z końcówką europejską oraz 3 sztuki kolorowego "wkładu". Kolory są wysyłane losowo. Długopis jest lekki i wygodny w użyciu. Sam koniec, skąd wychodzi tworzywo dość mocno się nagrzewa, także lepiej go nie dotykać. Za długopisie znajdują się dwie diody i przyciski oraz jeden suwak. Suwakiem regulujemy prędkość wychodzenia tworzywa. Jak dla mnie ten najszybszy jest za szybki i nie ma możliwości precyzyjnego odtworzenia konturu, jednak sprawdza się on gdy wkładamy nowy kawałek wkładu. Optymalny do rysowania jest suwak ustawiony na środku. Dwa przyciski to swojego rodzaju włącz/wyłącz do machiny przesuwającej wkład. Nie musimy ich cały czas trzymać, wystarczy nacisnąć i puścić. Jeśli chcemy zmienić kierunek, to należy wcisnąć przeciwny guzik i chwilę go przytrzymać, kiedy wkład ruszy puścić. Pamiętajmy, żeby wkładać nabój zawsze od tej samej strony, bo będzie dużo łatwiej wchodził w urządzenie. Jedna dioda świeci się cały czas na pomarańczowo, wskazuje że długopis działa, druga w czasie nagrzewania pokazuje światełko czerwone, wtedy urządzenie nie będzie działało. Kiedy kolor zmieni się na zielony, możemy działać :)
Ogólnie długopis działa bardzo sprawnie i jest fajną zabawką rozwijającą wyobraźnie naszego dziecka. Moja córka daje sobie radę, chociaż jeszcze brakuje jej wprawy i czasem trzeba pomóc. Jedynym minusem jest nieprzyjemny zapach topionego plastiku. Nie jest on jakoś bardzo uciążliwy, pomimo że bawiłyśmy się dość długo, głowa nikogo nie bolała, ale może się nie podobać, rumiankiem nie pachnie ;) Dla mniejszych dzieci nie polecam, ponieważ można się oparzyć. Prezent udał się świetnie! Nasze pierwsze dzieło to struś, którego możecie obejrzeć poniżej. Zwierzątko jest bardzo sztywne w korpusie, głowa i nogi są sztywne ale trzeba uważać. Ważne, że stoi ;) Zapraszam was też na mój filmik, gdzie w skrócie zobaczycie, jak to działa :)


 

Moja ocena
10/10

Link
 https://www.aliexpress.com/item/New-Design-Wercan-High-Quality-3D-Printing-Pen-With-Free-Filament-3D-Pen-Best-Gift-For/32688454106.html?spm=2114.13010608.0.0.ck0kkr

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania i obserwowania

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję wszystkim za pozostawione komentarze :)
Proszę o nie wstawianie linków do swoich blogów. Jeśli będę zainteresowana znajdę go :)

Wszelkie prawa zastrzeżone
Żaden fragment publikacji
(zawartość taka jak: tekst, grafika, logotypy, ikony,
obrazy, zdjęcia, pliki audio, wideo, pliki z danymi,
prezentacje, programy oraz wszelkie inne dane)
prezentowany na blogu Aliexpressowa XXL-ka
nie może być powielany lub rozpowszechniany
w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia.
Wszelkie znaki towarowe, znaki graficzne, nazwy własne, logotypy i inne dane
są chronione prawem autorskim i należą do ich właścicieli.